Ankaralı alternatif pop grubu Soft Analog 5 parçalık “Arasında Dünyanın” adlı EP’sini tamamladı.

EP’nin 4. Parçası Mesafeler ile 21 Mayıs gecesi dinleyicisi ile buluşan grup, Temmuz ayı başında tüm 5’liyi müzik severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

“Arasında Dünyanın” adlı EP, Bir Çırpıntı Var, Kaçardım, Kim Gösterir Bana Nasıl Olmalı?, Mesafeler, Yolculuk adlı 5 parçadan oluşuyor. Daha önceki parçaları ile modernizm, şehirleşme, birey-toplum ilişkisi gibi kavramları konu eden grup, EP çalışmaları ile de aynı kavramlar etrafında üretmeye devam ediyor.

Soft Analog grubu EP’nin çıkış şarkısı Mesafeler’i şöyle detaylandırıyor:

“Şarkı genel olarak dış dünyayla olan bağı gittikçe zayıflayan bir karakterin hislerini yansıtıyor. Ayrıca birçoğumuzun da bu şekilde yaşamaya başladığını vurguluyoruz. Nakaratta ise bir uyanışla, hayat denen bu uzun yolculukta kat ettiğimiz mesafelerin önemini ve bu yolculuğu, yüksek bir bilinçle deneyimlemenin gücünü anlatıyoruz. EP’nin son parçası Yolculuk’un izlerini taşıyan Mesafeler; onun bir girişi niteliğinde.”

Soft Analog grup üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı, kendileriyle yapılan röportajda Temmuz’da yayınlanacak EP’nin bir konseptinin olduğunu söylediler. “Klipleri, şarkıların dizilimi ve birbirleri arasındaki geçişleriyle belli bir hikâye üzerinde çalıştık. Dinleyicimiz bu süreçte Soft Analog’dan bütünlüklü ve harekete geçirici bir EP bekleyebilir” sözleriyle EP hakkında bilgi veren ikili, EP’nin gelecek parçaları için de küçük bir tüyo veriyor.

Morrie Records’ın yapımcılığı ile piyasaya çıkmaya hazırlanan EP’nin tüm parçaları için klip çekimleri Selçuk Demirci yönetmenliğinde tamamlandı. 5 şarkılık EP’nin klipleri, bir hikâyeyi tamamlayacak şekilde sırasıyla Youtube üzerinden dinleyicisi ile buluşacak. EP’nin hazırlık aşamasında grup üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı tarafından kaydedilen görüntüler ile bir de belgesel hazırlandı. Yine Morrie Records yapımcılığı ile kurgusu tamamlanan belgesel dijital platformlarda izleyici ile buluşacak.

5 Şubat’ta yayımlanan Modern Zamanlar ile Morrie Records’la ilk iş birliğini yapan Soft Analog, 19 Mart’ta da Alazkara – Modern Zamanlar Remix’i yayınlamıştı.

Add Your Comment