Soft Analog, EP’nin 2. Teklisi Kaçardım’ı yayınladı!

Soft Analog grubu Temmuz’da tamamını yayınlayacakları EP’nin 2. teklisi Kaçardım’ı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Morrie Records’un yapımcılığını üstlendiği, Soft Analog grubuna ait “Arasında Dünyanın” adlı EP’nin açılışı 21 Mayıs Cuma günü yayınlanan Mesafeler şarkısı ve klibi ile yapılmıştı. Bir konsepte bağlı kalınarak hazırlanan EP’nin 2. şarkısı Kaçardım, Soft Analog’un “Arasında Dünyanın” ile anlattığı hikâyenin bir bölümünü oluşturuyor. 5 parçadan oluşan EP, kentleşme, birey-toplum ve bu kavramlarla kurduğumuz ilişkilere odaklanarak, hayatın zorlu bir yolculuk olduğuna vurgu yapıyor.

Söz ve bestesi grup üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı’ya ait olan “Kaçardım” şarkısı modern dünyanın yarattığı sistemde, aşk ile birbirlerine tutunarak “iyi” kalmaya çalışan bir çifti anlatıyor. Şarkının görsel dünyasını oluşturan ve EP’nin genel konseptinin bir bölümü olarak çekilen klipte; hikâye, performans sanatçıları Umut Sevgül ve Özgür Kavurmacıoğlu’nun dansları ile anlatılıyor.

Kaçardım’ın ardından Temmuz başında henüz yayınlanmayan üç parçası “Bir Çırpıntı Var”, “Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı?” ve “Yolculuk” ile birlikte EP’nin tamamı, tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Add Your Comment